parwin
27 اسفند 1401 - 16:18

احداث ۳۷۱ واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد چهارمحال و بختیاری

مدیرکل کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۳۷۱ واحد مسکن شامل ۱۵۳ واحد شهری و ۲۱۸ واحد روستایی برای مددجویان احداث شده است.

جاسم محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد اظهار داشت: در طرح ارتقاء سلامت مادران، کمیته امداد استان از 849 زن باردار و شیرده حمایت می‌کند. کمک به تأمین بخشی از نیازهای معیشتی زنان باردار و شیرده از رویکردهای این نهاد در طرح ارتقاء سلامت مادران است.

وی مطرح کرد: مادران باردار و شیرده از طریق مراکز بهداشت به کمیته امداد معرفی می‌شوند که پس از بررسی کارشناسان کمک‌هزینه خرید مواد غذایی ضروری دریافت می‌کنند، این کمک‌هزینه در قالب شارژ بن‌کارت است که مادران باردار و شیرده می‌توانند به مراجعه به فروشگاه‌های زنجیره‌ای طرف قرارداد نسبت به تهیه اقلام مورد نیاز غذایی اقدام کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری گفت: 804 نفر کودکان زیر شش سال نیز در کل استان تحت حمایت کمیته امداد هستند که این‌ها نیز کمک‌هزینه خرید مواد غذایی در قالب شارژ بن‌کارت دریافت می‌کنند.

وی بیان داشت: از ابتدای امسال تاکنون یک هزار و 537 سری جهیزیه میان نوعروسان نیازمند استان چهارمحال و بختیاری توسط کمیته امداد استان توزیع شد. شایان ذکر است، یک هزار و 44 خانواده با اجرای طرح‌های اشتغال کمیته امداد خودکفا شده‌اند.

محمدی در پایان با اشاره به اقدامات کمیته امداد در خصوص احداث مسکن برای مددجویان، خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 371 واحد مسکن شامل 153 واحد شهری و 218 واحد روستایی برای مددجویان احداث شده است و این اقدامات همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/7540/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1099188