parwin
20 بهمن 1401 - 14:14

امکان دریافت "کارت کیشوندی" برای هنرمندان دارای درجه یک هنری عضو "صندوق اعتباری هنر"

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گفت: امکان دریافت کارت کیشوندی برای هنرمندان دارای درجه یک هنری عضو صندوق اعتباری هنر وجود دارد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولدین ماه های گذشته روز چهارشنبه 19بهمن ماه با حضور سیدمجید پوراحمدی، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در مجموعه باغ زیبا برگزار شد.

پوراحمدی با ابراز خرسندی از حضور در جمع هنرمندان نامدار کشور، تولد آنان را تبریک و برای این هنرمندان آرزوی سلامتی و عمر باعزت کرد.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر تکریم و رسیدگی به وضعیت پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت سیزدهم خواند و افزود: کسانی که عمری را در راه اعتلای فرهنگ و هنر این سرزمین صرف کردند، مهمترین سرمایه‌های اجتماعی هر جامعه‌ای محسوب می‌شوند. تکریم و تجلیل این عزیزان موجب انگیزه مضاعف نسل جوان و شکوفایی فرهنگ و هنر کشور خواهد شد. بسیار مهم است که زمینه انتقال تجارب این عزیزان را به نسل جوان فراهم آوریم.

وی در ادامه به فعالیت های مشترک صندوق اعتباری هنر و مؤسسه هنرمندان پیشکسوت اشاره کرد و افزود: هردو نهاد به‌عنوان زیر مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تلاش می کنند که خدمات شایسته ای به نامداران عرصه فرهنگ و هنر ارائه نمایند که این مهم همواره مورد تأکید وزیر محترم فرهنگ است.

مشاور وزیر فرهنگ با اشاره به خدمات نوین صندوق به نامداران فرهنگ و هنر گفت: سال گذشته واحد نامداران در صندوق اعتباری هنر راه‌اندازی شد تا به طور ویژه خدمات خود را به این گروه از هنرمندان کشور ارائه دهد. براین اساس خدمات ویژه‌ای مانند بیمه تکمیلی رایگان، سفرهای فرهنگی و هنری در قالب سفر هفت بحر هنر، پیگیری ویژه امور درمانی و دیدار مستمر و برگزاری جلسات با این عزیزان اجرایی شد.

وی در ادامه تصریح کرد: براساس پیگیری و رایزنی‌های انجام گرفته با سازمان منطقه آزاد کیش امکان دریافت کارت کیشوندی برای هنرمندان پیشکسوت دارای درجه یک هنری را فراهم کردیم تا از مزایا و امکانات این جزیره تفریحی برخوردار شوند.

وی افزود: تاکنون کارت کیشوندی برای حدود 200 نفر از هنرمندان نامدار صادر شده است که انشاالله بزودی و طی مراسمی نمادین به آنان اهدا خواهد شد.

پوراحمدی در بخش دیگر سخنان خود به رشد چشمگیر اعطای تسهیلات به اعضای صندوق اشاره کرد و تصریح کرد: قریب به 50 درصد اعضای صندوق را هنرمندان زیر 40 سال تشکیل می دهند. بر این اساس برای اولین بار طرح شمیم و جوانه با هدف تشویق به ازدواج و فرزند‌آوری در بخش تسهیلات صندوق طراحی و اجرایی شد. بر این اساس به اعضایی که از اول مهر 1400 تا پایان اسفند 1401 ازدواج کنند یا صاحب فرزند شوند مبلغ 5 میلیون تومان هدیه بلاعوض و 30 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اهدا می‌شود. از ابتدای اجرای این طرح تاکنون بیش از هزار نفر از اعضای صندوق از تسهیلات طرح جوانه(فرزندآوری) و بیش از 500 نفر از تسهیلات طرح شمیم( ازدواج) برخوردار شدند.

پوراحمدی در پایان گفت: ما مصمم هستیم نقشه راه فعالیت های صندوق را با همکاری فعالان فرهنگ و هنر خصوصاً شما پیشکسوتان عزیز ترسیم نماییم. امیدوارم با همراهی یکدیگر بتوانیم شاهد شکوفایی هرچه بیشتر درخت کهنسال فرهنگ و هنر کشور باشیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1029690